Go To WDF World Masters 2022 Page
Back to latest news

WDF Ranking & Tournaments

Results from the Denmark Open 2012

Mens Results Country   Womens Results Country 1. Paul Jennings England   1. Irina Armstrong Russia 2. Robert Wagner Norway   2. Rachna David Norway 3. Mogens Christensen Denmark   3. Tina Eggersen Denmark 3. Vladimir Andersen Denmark   3. Janni Larsen Denmark 5. Stig Jørgensen Denmark   5. Pia

Read full story

Rogers and Hudson win Virginia Beach Classic

Mens Results Country   Womens Results Country 1. Brandon Rogers USA   1. Sandy Hudson USA 2. Levi Remick USA   2. Marilyn Popp USA 3. Michael Hardy USA   3. Valerie Goad USA 3. Darin Young USA   3. Brenda Roush USA 5. Mike Elderbroom USA   5. Cali

Read full story

Adams and Hedman win Mariflex Open. Wester and Schurrman take youth titles.

Mens Results Country Womens Results Country 1 MARTIN ADAMS ENG 1 DETA HEDMAN ENG 2 STEPHEN BUNTING ENG 2 IRINA ARMSTRONG RUS 3 CHRISTIAN KIST NETH 3 ANASTASIA DOBROMYSLOVA RUS 3 GARY STAFFORD ENG 3 KARIN KRAPPEN NETH 5 WESLEY HARMS NETH 5 DEE BATEMAN ENG 5 PETER MITCHELL ENG

Read full story

Berwick Spring Youth Open Results

Boys Results Country Girls Results 1 Jamie Clark SCO 1 Emily Davidson SCO 2 Mark Jackson SCO 2 Louise Duncan SCO 3 Dean Keenan SCO 3 Cody Hepburn SCO 3 Wayne Cadger SCO 3 Toni-Marie Meek ENG 5 Lee Smith SCO 5 Katie Sinclair ENG 5 John Reid SCO 5

Read full story

Bradley and Leddingham win Greater Vancouver Open. Crooks takes youth title.

Mens Results – View Bracket Country   Womens Results – View Bracket Country 1 Tim Bradley Canada   1 Linda Leddingham Canada 2 Bob Sinneave Canada   2 Robin Curry Canada 3 Kent Peterson Canada   3 Peggy Mckay Canada 3 Jeff Howard Canada   3 Roxanne Vantassel Canada 5 Shawn Narain

Read full story

Ciplys and Bagdonaviciene win Trakai Castle Cup 2012

Mens Results Country Womens Results Country 1. Arunas Ciplys Lithuania 1. Erika Bagdonaviciene Lithuania 2. Darius Labanauskas Lithuania 2. Aurita Sirvydyte Lithuania 3. Tomas Sakys Lithuania 3. Vita Grebska Latvia 3. Eldar Abdulaev Belarussia 3. Vyta Orloviene Lithuania 5. Arturas Bogucianskas Lithuania 5. Arune Kvedarienė Lithuania 5. Madars Razma Latvia

Read full story